 |
|
 |
 |
|
|
arturinho:)
|
|
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 16:37, 31 Maj 2007 Temat postu: |
|
Roberto Baggio (ur. 18 lutego 1967 w Caldogno, Włochy) - włoski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Jeden z najlepszych zawodników lat dziewięćdziesiątych. W 1993 roku został uznany za piłkarza roku FIFA i zdobył "Złotą Piłkę" dla najlepszego gracza Europy.
Karierę rozpoczynał w Vicenzie w 1981 roku. W sezonie 85/85 pomógł swojemu klubowi w awansie do Serie B strzelając 12 bramek w 29 spotkaniach. W Serie B w barwach Vicenzy jednak nie zagrał, gdyż przeniósł się do Fiorentiny. W Serie A zadebiutował po roku we Florencji w meczu z Sampdorią 21 września 1986 roku. Swoje pierwsze trafienie w Serie A uzyskał w meczu z Napoli 10 maja 1987. Sezon 1987/1988 był przełomowy. Baggio w lidze uzyskał 9 trafień i otrzymał powołanie na mecz reprezentacji z Holandią. Było to w listopadzie 1988 roku. W kolejnym sezonie Baggio poprowadził drużynę z Florencji do finału Pucharu UEFA gdzie jednak jego zespół uległ Juventusowi.
W 1990 roku wraz z reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata. W pierwszych dwóch meczach nie znalazł jednak uznania w oczach selekcjonera i nie zagrał. Dopiero w trzecim meczu dostał szansę i dobrze ją wykorzystał. W meczu z Czechosłowacją strzelił jedną z najpiękniejszych bramek w historii Mistrzostw Świata. Włosi szli jak burza aż do półfinału gdzie zostali zatrzymani przez Argentyńczyków. Ostatecznie zajęli 3 miejsce.
W tym samym czasie Baggio podpisał kontrakt z drużyną Juventusu Turyn. 14 goli w 33 meczach to jego dorobek w sezonie 1990/1991, a rok później w 32 meczach Serie A uzyskał 18 trafień. W sezonie 1992/1993 Baggio poprowadził Juventus do zwycięstwa w Pucharze UEFA strzelając w 9 meczach 6 bramek. W lidze uzyskał 21 trafień w 27 meczach. Swoja setną bramkę w Serie A uzyskał w kolejnym sezonie przeciwko Genui.
Rok później wystąpił na Mistrzostwach Świata w USA. Był prawdziwym liderem włoskiej reprezentacji. Zdobył w turnieju pięć bramek (jedną z Hiszpanią i po dwie z Nigerią i Bułgarią). Włosi dotarli do finału, w którym czekała na nich Brazylia. Po 120 minutach gry bramki nie padły i mecz rozstrzygnąć miały rzuty karne. Baggio strzelał decydującą jedenastkę dla "Azzurrich", lecz fatalnie spudłował i Mistrzami Świata zostali "Canarinhos". To "pudło" na trwale zapisało się w historii światowego futbolu.
W 1995 roku zdobył swoje pierwsze scudetto z Juventusem Turyn. Jednak z powodu kontuzji nie był w tym sezonie wiodącą postacią swego zespołu. Po pojawieniu się w klubie Alessandro del Piero Baggio stanął przed trudnym wyborem – zostać w klubie kosztem 1/3 swoich dotychczasowych zarobków, czy odejść. Zdecydował się na to drugie. Jego wybór padł na AC Milan, choć w grę wchodził też inny klub z Mediolanu – Inter. Z tym klubem także udało się zdobyć Mistrzostwo Włoch.
W 1997 przeniósł się do Bolonii. W barwach tego klubu strzelił w lidze 22 gole i znalazł się w kadrze Włoch na Mundial we Francji w 1998 roku. Na tej imprezie strzelił dwa gole. Jednego w meczu z Chile, a drugiego w meczu z Austrią. W ćwierćfinale reprezentacja Włoch spotkała się z późniejszymi mistrzami świata Francuzami. W regulaminowym czasie gry był remis, więc zarządzono dogrywkę, a później rzuty karne. Tym razem Baggio wykorzystał jedenastkę, jednak zespół Italii przegrał to spotkanie.
Po trzecich w swojej karierze Mistrzostwach Świata przeniósł się do Interu w którym grał dwa lata. Inter jest klubem, w którym, ze wszystkich w których na przestrzeni swojej kariery w Serie A grał Baggio piłkarz strzelił najmniej bramek, chociaż początki były nie najgorsze. Baggio strzelił bowiem dwie bramki Realowi Madryt w grupowym meczu Ligi Mistrzów będąc w tym meczu tylko zmiennikiem. W tych rozgrywkach odpadli jednak w ćwierćfinale, a sezon ligowy zakończyli na słabym 8. miejscu. Wkrótce trenerem Interu został Lippi i Baggio stracił miejsce w pierwszym składzie.
W 2000 roku został zawodnikiem Brescii, gdzie grał do końca kariery w 2004 roku. W Serie A strzelił 204 gole. W narodowych barwach rozegrał 56 meczów, w których strzelił 27 goli. Ostatni pożegnalny występ w reprezentacji zaliczył 28 kwietnia 2004 w meczu z Hiszpanią.
Jest trzykrotnym wicekrólem strzelców włoskiej Serie A.
W marcu 2004 znalazł się na liście "FIFA 100" Pelego. Jest to lista najlepszych piłkarzy przygotowana na stulecie FIFA.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez arturinho:) dnia Pią 15:08, 01 Cze 2007, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
 |
arturinho:)
|
|
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 18:36, 31 Maj 2007 Temat postu: |
|
Henrik Larsson (ur. 20 września 1971, Helsingborg), szwedzki piłkarz grający na pozycji napastnika, syn marynarza-imigranta z Wysp Zielonego Przylądka i szwedzkiej matki.
Przez całą karierę Larsson pozostaje wzorowym profesjonalistą który wkłada całego siebie w każdy mecz. Niesamowity instynkt strzelecki i doświadczenie czynią z niego napastnika doskonałego. Zawsze pozostaje trudny do upilnowania dla obrońców. Potrafi precyzyjnie strzelić z obu nóg, a także strzelić gola głową pomimo jego średniego wzrostu (178 cm).
W 2004 roku został nominowany przez Szwedzką Federacją Piłkarską jako najlepszy szwedzki gracz ostatnich 50 lat.
Jest żonaty i ma dwoje dzieci: Jordan (ur. 1997) i Janice (ur. 2002).
Kluby
Hogaborgs BK oraz Helsingborgs IF (Szwecja)
Larsson rozpoczął profesjonalną karierę piłkarza w klubie Hogaborgs BK w wieku 17 lat. Szybko jednak przeniósł się do Helsingborga. Już po pierwszym sezonie było wiadome, że Larsson nie zostanie długo w Szwecji. Jego 50 bramek w 56 występach w lidze spowodowało, że posypały się oferty z Europy. Pomimo uzgodnienia kontraktu ze szwajcarskim Grasshoppers Zurych, Larsson wybrał ofertę ostatniej chwili z Feyenoordu.
Feyenoord Rotterdam (Holandia)
Transfer do Feyenoordu w 1993 roku kosztował Holendrów 295000 funtów. Dzięki bramkom i swej niecodziennej fryzurze (dredy) szybko zdobył sympatię fanów. Po czterech sezonach w Rotterdamie i dwóch Pucharach Holandii piłkarz zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania. Jak się miało okazać była to życiowa decyzja i zwrotny moment jego kariery.
Celtic F.C. (Szkocja)
Celtic podpisał kontrakt z Larssonem w lipcu 1997 za sumę odstępnego 650000 funtów. Jego debiut w nowym klubie nie był imponujący. W meczu przeciwko Hibernianowi Edynburg tracił piłkę jak amator. Mecz zakończył się porażką Celtów 2:1. Pierwszy mecz w europejskich pucharach również przyniósł Larssonowi rozczarowanie: strzelił bramkę samobójczą, jednakże jego zespół wygrał 6:2. Po niezbyt imponującym początku sezonu Larsson złapał meczowy rytm i zakończył sezon z 16 bramkami na koncie. Jego bramki pozwoliły na zdobycie Mistrzostwa Szkocji.
Jego karierę zastopowało złamanie nogi w meczu Pucharu UEFA przeciwko Olympiqowi Lyonowi. Larsson szybko powracał do zdrowia po kontuzji, ale szybko złapał następną kontuzję. Bez kondycji i ogrania Szwed pojechał na turniej Mistrzostw Europy w 2000 roku. Zdobył bramkę w meczu przeciwko Włochom, ale jego słaba dyspozycja odbiła się na drużynie i Szwecja nie zdołała awansować do dalszych gier.
Po przyjściu do klubu trenera Martina O’Neilla odmieniło się oblicze drużyny. Larsson zdobył aż 52 bramki we wszystkich rozgrywkach, a drużyna sięgnęła po mistrzostwo.
Fani Celtiku zawsze będą pamiętać o Larssonie ze względu na jego wspaniałą skuteczność. W 315 występach zdobył 242 bramki. W 2001 roku zdobył nagrodę Złotego Buta dla najlepszego strzelca Europy za strzelenie 35 bramek w sezonie.
FC Barcelona (Hiszpania)
Larsson na zasadzie wolnego transferu przeszedł z Celtiku do Barşy w 2004 roku. Debiut w nowym zespole odbył się 29 lipca 2004. W pierwszym sezonie w Barcelonie nie występował zbyt często z powodu poważnej kontuzji, jednak zdobył kilka bramek które przyczyniły się do zdobycia tytułu Mistrza Hiszpanii przez FC Barcelonę. W 2006 r. z drużyną z Katalonii zdobył Potrójną Koronę (Mistrzostwo Hiszpanii, Superpuchar Hiszpanii i Ligę Mistrzów). Latem 2006 roku postanowił ze względów rodzinnych powrócić do Helsingborga.
Manchester United (Anglia)
Od 1 stycznia 2007r. do 12 marca staje się zawodnikiem Manchesteru United na zasadzie wypożyczenia, podczas zimowej przerwy w Szwedzkiej Ekstraklasie.Na koszulce ma numer 17. Już w swoim pierwszym meczu w barwach Machesteru zdobył bramkę w 54 minucie (cudownym strzałem prawą nogą trafia w sam róg bramki i rzuca na kolana bramkarza Gabora Kiraly). Przeciwnikiem ManU była tego dnia drużyna Aston Villa, zaś sam mecz rozgrywany był w ramach FA Cup. "Czerwone Diabły" wygrywają 2:1.
Reprezentacja
W reprezentacji Szwecji zadebiutował 13 października 1993 w meczu przeciwko Finlandii. Drużyna Trzech Koron wygrała to spotkanie 3:2. Jego decyzja o zrezygnowaniu z gry w reprezentacji nie została w ojczyźnie dobrze przyjęta. Larsson był kilkakrotnie namawiany do powrotu do reprezentacji, ale nie zmieniał zdania. Dopiero przed finałami Mistrzostw Europy w 2004 roku w Portugalii zdecydował się na ponowne zagranie w żółtej koszulce reprezentacji Szwecji. W kampanii służącej namówieniu piłkarza do powrotu do gry w narodowym zespole brali udział m. in. Prezydent UEFA Lennart Johansson oraz premier rządu Szwecji. Jego powrót był naprawdę imponujący. W czterech meczach strzelił trzy gole. To pozwoliło Szwedom na awans do ćwierćfinałów. W ćwierćfinale Trzy Korony uległy Holandii dopiero po serii rzutów karnych.
Larsson w zespole narodowym w 83 meczach zdobył 34 gole, często grając w linii pomocy lub na skrzydle. Strzelał gole na dwóch turniejach Mistrzostw Świata (1994 i 2002) oraz na dwóch turniejach Mistrzostw Europy (2000 i 2004). Na Mistrzostwach Świata w 1994 roku zdobył z zespołem trzecie miejsce, pokonując w meczu o trzecie miejsce Bułgarów.
Osiągnięcia
FC Barcelona (Hiszpania)
2005/2006 Mistrzostwo
2005/2006 Liga Mistrzów
2005/2006 Superpuchar Hiszpanii
2004/2005 Mistrzostwo
Celtic F.C. (Szkocja)
2003/2004 Mistrzostwo
2001/2002 Puchar Ligi Szkockiej
2001/2002 Mistrzostwo
2000/2001 Puchar Ligi Szkockiej
2000/2001 Puchar Szkocji
2000/2001 Mistrzostwo
1999/2000 Puchar Szkocji
1997/1998 Puchar Ligi Szkockiej
1997/1998 Mistrzostwo
Feyenoord Rotterdam (Holandia)
1994/1995 Puchar Holandii
1993/1994 Puchar Holandii
Reprezentacja
1993/1994 3 miejsce na Mistrzostwach Świata 1994
Nagrody indywidualne
2000/2001 Złoty But – Najlepszy strzelec Europy (35 goli)
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez arturinho:) dnia Pią 15:09, 01 Cze 2007, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
arturinho:)
|
|
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 216
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Czw 18:40, 31 Maj 2007 Temat postu: |
|
Alessandro Del Piero (ur. 9 listopada 1974 w Conegliano we Włoszech) – piłkarz Juventusu Turyn, wielokrotny reprezentant Włoch.
Kariera klubowa
W wieku 9 lat zaczęła się przygoda Del Piero z klubem w San Vendemiano. Jego pierwszym trenerem był Umberto Prestia. Gdy dołączył do drużyny był jej najmniejszym członkiem. Del Piero grał w San Vendemiano bardzo dobrze, ciągle podwyższając swój poziom. Podczas jednego z meczów jego drużyna była obserwowana przez Vittorio Scantaburlo, obserwatora drugoligowej drużyny AC Padwa i Del Piero został zauważony. I tak po czterech latach spędzonych w San Vandemiano Alessandro Del Piero opuścił rodzinę, rodzinne miasto i przeniósł się do Padwy. W tym klubie spędził dwa lata. Przez te dwa sezony rozwijał swe umiejętności w Serie B, gdzie zagrał w 14 meczach strzelając jedną bramkę.
22 listopada 1992 zaczął grę w podstawowym składzie Padwy w meczu przeciw Ternanie. Wówczas jego partnerami z drużyny byli tacy piłkarze jak Angelo Di Livio, Demetrio Albertini, Antonio Bennarivo. Po udanych występach w Serie B Del Piero zostaje zauważony przez działaczy Juventusu oraz Milanu. W wieku lat 19 przeniósł się do Turynu. W Juventusie zaczynał w zespole juniorów – Primavierze. Wraz z tą drużyną wygrał turniej w Viareggio. Pomogło mu to w dostaniu się do pierwszego zespołu. 12 września 1994 nastąpił jego debiut w Serie A, w meczu przeciwko Foggi, zakończony remisem 1:1. W następnym meczu z Regginą dostał kolejną szansę. W 80 minucie został wprowadzony na boisko za Fabrizio Ravanelliego. 10 minut gry wystarczyło, aby zanotował swoją pierwszą bramkę w Serie A.
Po niedługim czasie zdobywa swojego pierwszego hat-tricka w zawodowej karierze w meczu z Parmą. W decydującym o mistrzostwie meczu, Juventus przegrywał z Fiorentiną 0:2, wówczas dwa trafienia zaliczył Gianluca Vialli, a zwycięskiego gola zdobył właśnie Del Piero.
Lata 1995-1997
Juventus zdobywa Scudetto, Ligę Mistrzów, Puchar Europy, Puchar Interkontynentalny i to wszystko za sprawą przepięknych goli Alessandro Del Piero. Bardzo często jego bramki decydowały o zwycięstwie Juventusu m.in. zdobywając decydującego gola w Pucharze Interkontynentalnym z River Plate dał Juventusowi miano najlepszej drużyny globu.
Rok 1998
Gorsze chwile nadeszły wraz z rokiem 1998. Podczas MŚ we Francji grał mało. Włosi, kandydujący do zdobycia mistrzostwa odpadli w ćwierćfinale. Del Piero był tylko rezerwowym. Po mistrzostwach szkoleniowiec Romy Zdenek Zeman, bezpodstawnie oskarżył Del Piero oraz innych wielkich graczy Juve o stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. Nie potrafił uwierzyć w zbyt szybki przyrost mięśni u tych graczy, na które zapracowali sobie tylko i wyłącznie ciężką pracą i poświęceniem.
8 listopada 1998 podczas ligowego meczu z Udinese Calcio, Del Piero ulega bardzo ciężkiej i skomplikowanej kontuzji, która wyłącza go z gry na okres 9 miesięcy. Wówczas poddaje się operacji w USA i przez kolejne 3/4 roku dochodzi do formy. Pod jego nieobecność Juve spisywał się bardzo słabo, zajmując dopiero 6 lokatę w Serie A. Del Piero powraca 4 sierpnia 1999. Po powrocie podpisuje z Juventusem 5-letni kontrakt, który sprawia, że Del Piero jest w tym czasie najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.
Sezon 1999/2000
Sezon 1999/00 jest bardzo ważny dla Del Piero. Po kontuzji stał się już dojrzałym i doświadczonym piłkarzem. Skończyła się era Lippiego i nadeszły dwa sezony pracy Ancelottiego. Del Piero zdobywa z Juve 2 wicemistrzostwa Włoch i kilka nagród na najlepszego gracza sezonu, w różnych kategoriach. 12 lutego umiera Gino Del Piero – ojciec Alessandro. Pogrążony w smutku w następnym meczu strzela bramkę, dedykując ją ojcu.
Sezon 2001/2002
Sezon 2001/02 to powrót Lippiego. Po kontuzji nie ma śladu, a Del Piero jest jeszcze lepszym piłkarzem niż przedtem. Przygoda z Ligą Mistrzów dla Juventusu kończy się w drugiej rundzie grupowej. Wspaniały atak Del Piero – Trezeguet prowadził Juventus do 26 mistrzostwa kraju. Przed ostatnią kolejką Juve był drugi, z jednym punktem straty do Interu Mediolan. "Bianconeri" musieli pokonać Udinese i liczyć na potknięcie Interu w meczu z Lazio. Lazio wygrało 4:2, a Juve po bramkach Del Piero i Trezegueta wygrywa i zdobywa "scudetto". Alessandro został ponownie wybrany najlepszym napastnikiem sezonu.
Lata 2003-2005
Sezon 2002/03 był jednym z lepszych w wykonaniu Aleksa. Wraz Trezeguetem i Nedvedem stworzyli najgroźniejsze trio w Lidze Mistrzów. Juventus w tym sezonie doszedł do finału Ligi Mistrzów przegrywając w finale z Milanem w rzutach karnych. Na pocieszenie Juventus zdobył "scudetto". Sezon 2003/04 to jedno wielkie rozczarowanie. Juventus nie zdobywa żadnego trofeum, a w dodatku przegrywa w lidze z Romą aż 4:1. Juventus kończy sezon na 3 miejscu. W finale pucharu Włoch przegrywa w dwumeczu z Lazio Rzym. Sezon 2004/05 to w miarę udany sezon dla Juve. W letnim okienku transferowym do Juventusu przybywają Emerson, Ibrahimović, Mutu, Cannavaro i Zebina. W Lidze Mistrzów odpada w ćwierćfinale z Liverpoolem, który potem sięga po to trofeum. Del Piero gra cały czas poniżej oczekiwań i często schodzi z boiska. Ma jednak momenty przebłysków dawnego geniuszu takich jak np. w decydującym o mistrzostwie meczu z Milanem, kiedy to w fenomenalny sposób zagrywa piłkę przewrotką do Davida Trezegueta, który strzela bramkę na wagę mistrzostwa.
Sezon 2005/2006
Sezon 2005/06 zapowiadał się dla Del Piero bardzo trudno. Trener nie widział go w pierwszym składzie dając częściej szanse gry o wiele słabiej spisującemu się Ibrahimoviciowi. Del Piero wchodził w końcówkach meczu i strzelał bramki, często na wagę zwycięstwa, jednak konflikt z trenerem Fabio Capello trwał nadal. W tym sezonie Del Piero zdobył swoją 183 bramkę dla Juve, tym samym stał się najlepszym strzelcem w historii klubu. Alessandro otrzymał także powołanie do kadry Włoch na Mistrzostwa Świata w Niemczech. Wchodził głównie w końcówkach spotkań, jednak swe szanse wykorzystywał - Marcello Lippi dając mu szanse gry w półfinałowym meczu przeciwko Niemcom miał nosa bowiem Del Piero strzelił fantastyczną bramkę na 2-0 wbijając gwóźdź do trumny gospodarzy. W finale Mistrzostw także wszedł pod koniec spotkania, zdobył bramkę w serii rzutów karnych (wygranych 5-3) ... Italia Mistrzem Świata!
Sezon 2006/2007
Po zdobyciu przez reprezentację Włoch Mistrzostwa Świata, we Włoszech doszło do rozstrzygnięcia tzw. Afery Calciopoli, w wyniku której Juventus został zdegradowany do Serie B oraz zostały mu odebrane dwa mistrzostwa Włoch z poprzednich dwóch sezonów. Jednak Alessandro Del Piero postanowił pozostać wierny swojemu klubowi. Nowym trenerem w tym czasie klubu został, przyjaciel Del Piero, Didier Deschamps. Tymczasem Del Piero w wygranym meczu z Modeną (4-0) strzela swoją 199 bramkę w koszulce Juventusu Turyn. 28 października 2006 roku nadchodzi dla kapitana Juventusu magiczny moment: w meczu przeciwko Frosinone zdobywa swoją 200 bramkę dla klubu. Niespełna 3 miesiące później, wybiegając na boisko w meczu z Bari Del Piero odnotowuje swój 500 występ w barwach "Starej Damy". 17 lutego 2007 roku w meczu 24. kolejki Serie B przeciwko Crotone kapitan Juventusu zdobywa swojego 6. w karierze hat-tricka (Juve zwycięża 5:0). Ponad 2 tygodnie później, 4 marca, Del Piero powtarza swój wyczyn - zdobywając 7. hat-tricka prowadzi Bianconerich do zwycięstwa 4:0 nad Piacenzą.
Reprezentacja
W reprezentacji Włoch zadebiutował 25 marca 1995. Mimo wysokiej formy podczas Euro 96’ w Anglii zagrał zaledwie 45 minut. Potem były Mistrzostwa Świata we Francji w 1998, jednak na nich Del Piero również był rezerwowym. Włosi odpadli w ćwierćfinale po rzutach karnych z Francją. Większe zaufanie Alessandro zyskał u Dino Zoffa podczas ME 2000 roku. Co prawda Del Piero nie grał w każdym meczu, ale był podstawowym graczem, który pomógł reprezentacji zajść aż do finału. W finale, niestety, Włosi przegrali z Francją 1:2, prowadząc do 90 min. 1:0. Wiele osób po części obwiniało za porażkę Del Piero, który zmarnował w meczu finałowym dwie wspaniałe okazje. Następne lata w reprezentacji to czasy "panowania" Trapattoniego i MŚ w Japonii i Korei. Po raz kolejny trener nie chciał od początku postawić na Del Piero. Jednak wystarczyło mu 20 minut meczu z Meksykiem, aby strzelić gola dającego awans Italii do następnej rundy. Gdy wydawało się, że po tym wyczynie znalazł miejsce w pierwszym składzie, Squadra Azzurra pożegnała się z turniejem. W 2004 jako pewniak Del Piero jedzie na ME do Portugalii. Nie zdobywa tam jednak bramki i Reprezentacja Włoch szybko odpada po "Skandynawskim Spisku". Po rocznej przerwie nowy już trener Marcello Lippi postanawia postawić na Del Piero i powołuje go na mecze eliminacji do Mistrzostw Świata w Niemczech. Na MŚ w Niemczech Del Piero grywał głównie końcówki meczów, spisując się dobrze lecz nie zdobywając żadnej bramki aż do 4 lipca 2006. Tego dnia wszedł na drugą część dogrywki meczu półfinałowego z Niemcami i strzelił bramkę na 2:0, ostatecznie decydując o wyniku spotkania. Następnie wywalczył wraz z reprezentacją Mistrzostwo Świata.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Skin Created by: Sigma12 Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
|
|
 |